Geometria kolies je jedným z najdôležitejších parametrov ovplyvňujúcich riadenie vozidla, opotrebovanie pneumatík, komfort jazdy a má dosah aj na spotrebu paliva. Jej správne nastavenie výrazne ovplyvní jazdné vlastnosti vozidla, ako aj jeho ovládateľnosť.

Základnou požiadavkou je, aby sa kolesá pri jazde v zákrute aj v priamom smere odvaľovali ale nešmýkali. Geometria musí byť správne nastavená na všetkých kolesách automobilu a nie iba na riadiacej náprave.

                                                                                                                                                                        

 

Výmena silentblokov

Dá sa vždy nastaviť odklon respektíve záklon predných kolies ak na predných ramenách meníme silentbloky? Tento problém vzniká ak chceme ušetriť pri generálnej oprave prednej nápravy. Mnoho krát stačí keď vymeníme na ramene len silentbloky namiesto celého ramena. Je to finančne menej nákladné a kvalita je identická ako pri výmene celého ramena.

                                                                                                                                                                        

 

Dáme ich vždy na pôvodné miesto?

Po každej tekejto oprave je potrebné skontrolovať, respektíve nastaviť kompletnú geometriu vozidla. Tu nám môže vzniknúť problém pri nastavení odklonu. Veľa typov automobilov má odklon nastavený od výroby  bez možnosti ďalšieho nastavenia. Práve výmenou týchto silentblokov sme mohli mierne vysunúť alebo vsunúť celé rameno od osi auta. Tým je potrebné nájsť spôsob ako dodatočne odklon kolesa nastaviť.

                                                                                                                                        

 

 

 

Na dodatočné nastavenie odklonu nám slúžia excentrické šróby 

Excentrické šróby sa montujú medzi predný tlmič a náboj kolesa. Vložením excentra sa nám podarí dodatočne nastaviť odklon kolesa. Tento spôsob je stopercentne bezpečný, dokonca veľmi dôležitý aby sa kolesá odvaľovali namiesto šmýkali. 

                                                                                                                                                                   

 

 Tieto informácie vám ponúka www.kupispredas.sk.

 

 

Komentárov   
0 # rasto 2015-01-29 22:26
Zdravim,kde ten srob kupim??
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # peter 2015-02-13 12:55
tu sa to da kupit: http://www.kupispredas.sk/sk/inzeraty/excentricky-srob-na-odklon-kolesa-na-vsetky-automobily-nahradne-autodiely-1391807
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
Pridať komentár