Správny spôsob vyhľadávania na jednotlivých stránkach Vám zabezpečí nájsť práve to čo hľadáte.  Zvlášť zložité je to pri použitých autodieloch. Je potrebné správne nazvať autosúčiastku, ktorú chcete nájsť.

 

Návod ako nato,

Na stránke www.kupispredas.sk sú dve možnosti ako možno vyhľadávať náhradné autodiely. Takzvané "rýchle vyhľadávanie" a "podrobné vyhľadávanie". 

Podrobné vyhľadávanie

Pri podrobnom vyhľadávaní nás web núti zadať kategóriu, vek inzerátu, značku, sumu autodielu, dokonca aj farbu. To všetko vlastne bude fungovať a vy nájdete to čo hľadáte len ak konkrétny inzerát všetky tieto kritéria bude spĺňať. Takže vlastne aby sme pri podrobnom vyhľadávaní niečo našli musíme začať už pri vkladaní inzerátu. Keď sa rozhodneme inzerovať nejakú autosúčiastku tak by bolo dobré napísať do inzerátu všetky tieto kritéria. No a priznajme sa že nie vždy je to tak. Takže práve ten náš inzerát  nikto nenájde a to len kvôli veľa kritériam ktoré som do inzerátu nezadal. 

Rýchle vyhľadávanie

Rýchle vyhľadávanie od nás vevyžaduje žiadne kritéria ako kategóriu, farbu a iné. Tam jednoduch máme zadať len kľúčové slovo. Čo vlastne kľučové slovo je? Kľúčové slovo je výraz, ktorý predpokladáne, že sa v hľadanom inzeráte nachádza a preto nám tento inzerát vyhľadávač na stránke nájde. Ale aj tu vzniká množstvo pravidiel, ktoré je potrebné dodržať. Vyhľadávač nepozná skloňovanie a preto len kvôli poslednému písmenu nenájde požadované slovo. Je zbytočné požívať spojky, predložky lebo práve kvôli nim nenájdeme to čo hľadáme. 

Ako naozaj vyhľadávať?

Je to veľmi jednoduché: Do rýchleho vyhľadávania napíšeme základné slová autosúčiastky ktorú hľadáme. Ak hľadáme šoférové dvere na škodu fábiu tak napíšeme."ľavé predné dvere fábia" keďže vyhľadávač nepozná skloňovanie stačí ak napíšeme prvé tri písmená z každého slova. "ľav pred dver fab" a teraz vám zaručene vyhľadávač nájde to čo naozaj hľadáte.

Pridať komentár