V súčasnosti majú mnohí majitelia starých ojazdených áut veľkú dilemu. Rozpredať auto na súčiastky, alebo sa ho predsa len pokúsiť ešte niekomu predať? V situácii, keď sa jazdené autá predávajú neraz pod cenu, mnohí siahajú po prvej voľbe, teda rozpredať auto na náhradné diely. V našom článku vám poradíme, na čo by ste mali myslieť skôr, ako sa do rozoberania auta vôbec pustíte.

Čas sú peniaze

Rozpredaj auta na náhradné diely nie je krátkodobou záležitosťou. V mnohých prípadoch prináša väčší zisk, avšak nie jednorazovo. Ak sa teda rozhodnete pre túto alternatívu speňaženia vášho starého auta, mali by ste rátať s tým, že tomu budete musieť venovať nemálo času. A to nielen na predaj, ale aj na fotenie, uverejňovanie inzerátov, vybavovanie telefonátov, vyjednávanie... Požadovaný zisk sa pritom nemusí dostaviť ani za mesiac, dokonca možno ani za rok. Ide o dlhodobú činnosť, ktorá sa vám však v závere môže naozaj vyplatiť.

 

Trpezlivosť eurá prináša

Okrem dostatku času sa treba pri predaji auta na náhradné diely vybaviť aj nesmiernou trpezlivosťou. Jeden deň sa vám možno ozvú traja záujemcovia o kúpu náhradných dielov, inokedy sa vám nemusí ozvať nikto. Zároveň nikdy neviete, s kým budete mať tú česť.

Ozvať sa vám môžu záujemcovia milí, ústretoví, takí, ktorí chápu hodnotu daného náhradného dielu, ale zároveň aj nepríjemní, lakomí a netrpezliví ľudia, ktorí budú chcieť náhradné diely od vás kúpiť takmer zadarmo. I v tomto prípade však platí, že trpezlivosť ruže, teda skôr eurá prináša, a ak vydržíte, časom sa vám určite ozve niekoľko serióznych záujemcov.  

Nevyhnutný priestor

Ak nemáte dostatok priestoru na dvore, prípadne veľkú garáž, kam môžete na dlhšie obdobie bez problémov umiestniť svoj starý vrak auta, do jeho rozpredaja na súčiastky sa radšej nepúšťajte. Nie každý si totiž môže dovoliť obsadiť garáž na celý rok nepojazdným autom. Myslite preto aj na to, že bez vhodného a dostatočného priestoru na demontáž auta by ste si predajom auta na súčiastky urobili len veľké problémy.

Postupný zisk

V dnešnej dobe nie je nič nezvyčajné na tom, že motoristi svoje staré autá predávajú na rôznych bazároch pod cenu. Častým dôvodom je i potreba rýchleho získania peňazí z predaja. Tieto peniaze totiž mnohí potrebujú na to, aby si mohli dovoliť kúpiť nové auto. A tak sa predávajúci, naháňajúcimi sa za rýchlym ziskom, pretekajú v tom, kto dá výhodnejšiu ponuku. Nehľadiac pri tom na to, že za auto majiteľ dostane len zlomok jeho skutočnej hodnoty.

Ak nepatríte k tejto skupine ľudí a môžete si dovoliť jazdené auto rozpredávať postupne, môžete z neho vyťažiť oveľa viac, ako keby ste ho predali. Ako sme však už spomenuli vyššie, musíte sa najskôr vyzbrojiť dostatkom času, trpezlivosti i miesta.

Dobrý inzerát je základom úspechu

Keď budete chcieť zverejňovať svoje inzeráty na webe, nesiahajte po pochybných stránkach s malou návštevnosťou a neprehľadnou ponukou, v ktorej sa váš inzerát stratí. U nás sa niečoho takého vôbec nemusíte obávať. Nezabudnite však k inzerátu pripojiť kvalitne napísaný, detailný popis toho, čo predávate, a k tomu pridať aj niekoľko dobrých, zreteľných a popisných fotiek. Veď dobrý inzerát uverejnený na dobrom webe je základom úspechu. Prajeme veľa šťastia a samých dobrých kupujúcich!

Pridať komentár